Ako začať vo finančnom biznise…

Ako začať vo finančnom biznise ?

1. časť

Pravdepodobne sa väčšina ľudí do finančného biznisu nedostala vďaka tomu že po ňom hľadali… Buď nás niekto našiel, alebo sa k nám nejakým spôsobom dostal. Dnes podnikám už viac ako 5 rokov a môj život sa úplne zmenil.

Ale ako to vlastne začalo…

Písal sa rok 2014 niekedy v strede júla som sa prechádzal popri bazénoch termálneho kúpaliska ako plavčík, vtedy to bola ideálna brigáda, bolo teplo cca 36 stupňov. Nič výnimočné v ten deň, drobnejšie úrazy, pár kliešťov u pacientov, potkan plávajúci v bazéne ráno. Klasický deň, až na ten telefonát poobede.

Dobrý deň prajem, hľadám pána Zoltána Alföldiho.

Áno pri telefóne…

O mesiac a pol na som bol registrovaným spolupracovníkom spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko a.s. a začal som prvý rok ako anketár popri škole v maturitnom ročníku. Vysvetlili mi karierný plán, ktorý ponúkal pre mňa možnosť ako sa stať finančne nezávislým. O tri mesiaci na to som mal poriešených prvých pár klientov a mal vlastných 4 ľudí. Postupne som si privyrábal Anketárskou činnosťou ale nebolo to nič výnimočné. V priemere som zarábal okolo 100-150 € mesačne. Nemohol som sa karierne posunúť, keďže zákony pre registráciu finančného sprostredkovateľa v NBS požadujú ukončené stredné vzdelanie, v tom období ak sa mi dobre zdá aj maturitu. Musel som teda počkať do maturitnej skúšky. Po získaní maturitného vysvedčenia moja prvá cesta smerovala na centrálu našej spoločnosti aby som odovzdal potrebné doklady k registrácii do NBS. A vtedy to skutočne začalo.

Po registrácii do NBS som požiadal o IČO, DIČ, stal som sa sprostredkovateľom a začal som oficiálne podnikať vo finančníctve. Po dvoch mesiacoch ma povýšili na Vedúceho reprezentanta s týmom 5-ich ľudí a môj prvý skutočný príjem bol 1 350 €. V tom momente som otvoril vlastnú kanceláriu a napriek prijatiu som nenastúpil na vysokú školu.

Viete si predstaviť reakciu okolia, rodiny a priateľov…

Bol som za idiota, agenta s teplou vodou, poisťováka atď… Úprimne povedané, nepamätám sa na nikoho kto by ma v tom čase podporoval. Bol som jeden z 10 000 ľudí, ktorý sa začali zaoberať finančným sprostredkovaním a nebol som v ničom výnimočný. Tak isto som telefonoval a snažil sa dohodnúť nejaké stretnutie, hľadal som príležitosti na trhu pre svojich budúcich klientov a spôsoby ako ich osloviť, v čom by som im vedel pomôcť, akú hodnotu by som im vedel priniesť a prečo by si mali vybrať mňa… Veď každý pozná aspoň dvoch – troch ,,finančníkov“…

Kedy sa to celé rozbehlo…

Nebolo to zo dňa na deň, neobjavil som žiadnu čarovnú vetu, ani som nič nevymysleľ… Bol to proces…,každý deň som bol v obleku, košeli a kravate, každý deň som po škole išiel do kancelárie, každý deň som sa s niekým porozprával o tom čo robím, každý deň som sa nejakým spôsobom vzdelával a zlepšoval si svoje zručnosti. Nebol som v ničom výnimočný iba som vydržal a každý deň spravil aspoň 1 kontakt. Menej ako nič… 😀

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore